Russian Su-34

Руски борбени авиони ги надлетуваат Американските вони бази!

Неколку дена откако американско беспилотно летало се урна при судир со руски борбен авион над Црното Море, висок американски воен функционер откри дека вооружени руски…

View More Руски борбени авиони ги надлетуваат Американските вони бази!

(ВИДЕО) Руски тенк поддржан од БТР-80! Дејствување врз украински позиции!

Видео снимката од беспилотно летало која се појави на интернет покажува руски тенк и БТР-80 кои дејствуваат врз украински позиции со топови и тешки митралези.…

View More (ВИДЕО) Руски тенк поддржан од БТР-80! Дејствување врз украински позиции!
Himars-rocket-launcher

(ВИДЕО) Причини поради кои Зеленски бара да биде испорачан HIMARS!

Артилерискиот ракетен систем со висока мобилност (HIMARS) е мобилен ракетен артилериски систем што го користат Армијата на Соединетите Американски Држави и Маринскиот корпус. Тој беше…

View More (ВИДЕО) Причини поради кои Зеленски бара да биде испорачан HIMARS!
EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Зеленски во очај: ,,Украинската контраофанзива против Русија не може да започне додека западните сојузници не испратат поголема воена поддршка”.

Тој изјави за јапонски весник дека нема да ги испрати своите војници на фронтот без повеќе тенкови, артилерија и ракетни фрлачи Химарс. Во интервју за…

View More Зеленски во очај: ,,Украинската контраофанзива против Русија не може да започне додека западните сојузници не испратат поголема воена поддршка”.
ankasam-nuklear

Русија започнува со инсталација на нуклеарно оружје во Белорусија!

Русија склучи договор со Белорусија Русија склучи договор со Белорусија за стационирање на тактичко нуклеарно оружје на нејзина територија, но нема да ги прекрши договорите…

View More Русија започнува со инсталација на нуклеарно оружје во Белорусија!

Руски села заземени од украински војници?!

Дали по едногодишна борба во Украина војната се префрла на Руска територија? Украинска диверзантска група завзела две погранични села, Љубечен и Супани во руската област…

View More Руски села заземени од украински војници?!

Споредба на Руската и Американската армија.

Руската и американската армија се две од најмоќните и најдобро опремени воени сили во светот. Двете нации имаат долга историја на воена извонредност и одиграле…

View More Споредба на Руската и Американската армија.
hrvat-tepacka-albanski-turisti

(Видео) Млад хрват се пресмета со тројца aлбански туристи!

Видео снимка објавена на социјалната мрежа твитер покажува видео на кое (како што наведува изворот) тројца Албански туристи влегуваат во конфликт со лица од локално…

View More (Видео) Млад хрват се пресмета со тројца aлбански туристи!
americki-foki-studena-voda-terapija

Navy Seal – ладната вода е терапија, ова се бенефитите!

Кои се причините поради кои би требало секое наше туширање да го завршуваме со ладна вода? Како за почеток една од причините е тоа што…

View More Navy Seal – ладната вода е терапија, ова се бенефитите!

,,Дозвола за убивање – Низ што се поминува секој Руски снајперист!

Поранешен снајперист на руската единицата за специјални операции му раскажува за својата работа на дописникот на порталот Russia Beyond. Како да стигнете до спецназ и…

View More ,,Дозвола за убивање – Низ што се поминува секој Руски снајперист!