,,Дозвола за убивање – Низ што се поминува секој Руски снајперист!

Поранешен снајперист на руската единицата за специјални операции му раскажува за својата работа на дописникот на порталот Russia Beyond. Како да стигнете до спецназ и…

View More ,,Дозвола за убивање – Низ што се поминува секој Руски снајперист!

Руските специјалци и ,,ТРЕНИНГОТ НА СМРТТА!

Сигурно веќе сте забележале “ЛУДИ” тренинзи и показни вежби кои ги изведуваат разни специјални единици ширум светот, но она кое го презентираат Руските специјалци е…

View More Руските специјалци и ,,ТРЕНИНГОТ НА СМРТТА!
photo_credits_BBC_TEAM

Џо Бајден предупреди, Владимир Путин „не се шегува“!

Путин со закана?! Колку нуклеарно оружје има Русија? Американскиот претседател Џо Бајден предупреди дека ризикот од нуклеарен „Армагедон“ е на највисоко ниво во последните 60…

View More Џо Бајден предупреди, Владимир Путин „не се шегува“!

Украински воздухопловни сили „Немаме ефикасна одбрана од балистички проектили“.

„Немаме ефикасна одбрана од балистички проектили“ – украински воздухопловни сили Јуриј Игнат, портпарол на украинските воздухопловни сили, верува дека Русија се подготвува да стационира ирански…

View More Украински воздухопловни сили „Немаме ефикасна одбрана од балистички проектили“.

Ова се најмоќните 10 армии во светот!

Гледано години наназад низ историјата, светот е во постојани војни. Секој крај на една војна значи почеток на друга. Моментално една од најактуелните војни е…

View More Ова се најмоќните 10 армии во светот!

(ВИДЕО) Парче мебел кое секој љубител на оружје го остава без здив!

И додека во нашата земја добивањето на дозвола за набавка на оружје знае да трае со месеци (некогаш и години) тоа не е случај во…

View More (ВИДЕО) Парче мебел кое секој љубител на оружје го остава без здив!

Американски експерти признаваат, АК-47 е подобар од М-16!

Американски експерти направија компаративна анализа на познатиот руски автомат АК-47 и јуришната американска пушка М16, и при ваквата анализа ја истакнаа главната предност која што…

View More Американски експерти признаваат, АК-47 е подобар од М-16!