hrvat-tepacka-albanski-turisti

(Видео) Млад хрват се пресмета со тројца aлбански туристи!

Видео снимка објавена на социјалната мрежа твитер покажува видео на кое (како што наведува изворот) тројца Албански туристи влегуваат во конфликт со лица од локално…

View More (Видео) Млад хрват се пресмета со тројца aлбански туристи!

Руските специјалци и ,,ТРЕНИНГОТ НА СМРТТА!

Сигурно веќе сте забележале “ЛУДИ” тренинзи и показни вежби кои ги изведуваат разни специјални единици ширум светот, но она кое го презентираат Руските специјалци е…

View More Руските специјалци и ,,ТРЕНИНГОТ НА СМРТТА!

Обелоденето како Руските војници издржуваат на температури и до -70 степени!

За многу земји во светот студот се уште е несовладлива пречка. Но, се уште не постои мраз кој што  може да го скрши „воинствениот народ“,…

View More Обелоденето како Руските војници издржуваат на температури и до -70 степени!
Ruski-vojnik-granata-goli-race

„Неверојатна снимка“ Руски војник со голи раце грабнува и фрла гранати откако бил под напад од Украински дрон”

Видеото кое стана вирално на социјалните мрежи ги прикажува застрашувачките моменти кога украинско беспилотно летало фрла гранати врз руски војник, кој ги грабнал гранатите и…

View More „Неверојатна снимка“ Руски војник со голи раце грабнува и фрла гранати откако бил под напад од Украински дрон”

(ВИДЕО) Потег на Путин од кого никој не остана рамнодушен!

Претседателот на Русија, Владимир Путин не престанува пријатно да ја изненадува јавноста со своите гестови, кога е во прашање оддавање почит на својот народ.Сведок за…

View More (ВИДЕО) Потег на Путин од кого никој не остана рамнодушен!

(ВИДЕО) МОЖЕ ЛИ 40 CM БЛИНДИРАНО СТАКЛО ДА ЗАШТИТИ ОД РАКЕТЕН ФРЛАЧ ?!?

Во руско аматерско видео беше демонстрирано што навистина се случува со дебелото парче на блиндирано кога ќе биде погодено од боева противтенковска ракета. Видеото е…

View More (ВИДЕО) МОЖЕ ЛИ 40 CM БЛИНДИРАНО СТАКЛО ДА ЗАШТИТИ ОД РАКЕТЕН ФРЛАЧ ?!?

(ВИДЕО) Српски новинар: МАКЕДОНИЈА, НЕ СЕВЕРНА САМО МАКЕДОНИЈА !

Португалија – Македонија Синоќа се одигра финалето за квалификациите за Светското првенство во фудбал кое ке се одржи во Катар. ,,Актери” кој го приредија овај…

View More (ВИДЕО) Српски новинар: МАКЕДОНИЈА, НЕ СЕВЕРНА САМО МАКЕДОНИЈА !

Погледнете како со еден потег да изнервирате снајперист!

Добро знаеме дека да се биде Снајперист не значи само добро гаѓање мети на големи далечини, тоа е една цела наука која бара огромен труд…

View More Погледнете како со еден потег да изнервирате снајперист!

Апликација која ги откри воените бази на САД!

,,Страва” е фитнес апликација која ги мапираше, а со самото тоа им ги откри на корисниците движењата на американските војници кои се наоѓаат во воените…

View More Апликација која ги откри воените бази на САД!

(ВИДЕО) Со што располагаат Русија и Турција и во кого е воената надмоќ

Статијата и видеото кои што следуваат во продолжение се од информативен карактер, и во нити еден случај не се со цел да поттикнат било каков…

View More (ВИДЕО) Со што располагаат Русија и Турција и во кого е воената надмоќ