ankasam-nuklear

Русија започнува со инсталација на нуклеарно оружје во Белорусија!

Русија склучи договор со Белорусија Русија склучи договор со Белорусија за стационирање на тактичко нуклеарно оружје на нејзина територија, но нема да ги прекрши договорите…

View More Русија започнува со инсталација на нуклеарно оружје во Белорусија!
nato-mornarica-hrvatska

(ВИДЕО) Воените морнариците на Нато и Канада укотвени во Хрватска!

Сплит преплавен со НАТО војници и војници на Канадската кралска морнарица. По пристигнувањто на флотата на Канадската кралска морнарица, во Хрватски Сплит пристигнаа три дополнителни…

View More (ВИДЕО) Воените морнариците на Нато и Канада укотвени во Хрватска!

Споредба на Руската и Американската армија.

Руската и американската армија се две од најмоќните и најдобро опремени воени сили во светот. Двете нации имаат долга историја на воена извонредност и одиграле…

View More Споредба на Руската и Американската армија.
hrvat-tepacka-albanski-turisti

(Видео) Млад хрват се пресмета со тројца aлбански туристи!

Видео снимка објавена на социјалната мрежа твитер покажува видео на кое (како што наведува изворот) тројца Албански туристи влегуваат во конфликт со лица од локално…

View More (Видео) Млад хрват се пресмета со тројца aлбански туристи!
A Borei-class nuclear-powered submarine launches a Bulava ballistic missile in the Barents Sea in August 2019.

Руска Нуклеарна подморница лансираше балистичка ракета!

Руската нуклеарна подморница успешно ја тестираше балистичката ракета ,,Булава” поради тензиите со НАТО. Во уште една претстава за нуклеарна тензија, и Американските и Руските нуклеарни…

View More Руска Нуклеарна подморница лансираше балистичка ракета!
GERMANY-EU-BALKANS-POLITICS-DIPLOMACY

Германија со закана до Србија! ,,Доколку изберете да ,,играте” со Русија, ќе има последователни последици за иднината на Белград од ЕУ!”

Германија ја предупреди Србија: Изберете меѓу ЕУ и Русија. Германија ја предупреди Србија да не развива подлабоки врски со Русија, предупредувајќи дека тоа би можело…

View More Германија со закана до Србија! ,,Доколку изберете да ,,играте” со Русија, ќе има последователни последици за иднината на Белград од ЕУ!”

(ВИДЕО) Српски новинар: МАКЕДОНИЈА, НЕ СЕВЕРНА САМО МАКЕДОНИЈА !

Португалија – Македонија Синоќа се одигра финалето за квалификациите за Светското првенство во фудбал кое ке се одржи во Катар. ,,Актери” кој го приредија овај…

View More (ВИДЕО) Српски новинар: МАКЕДОНИЈА, НЕ СЕВЕРНА САМО МАКЕДОНИЈА !