(ВИДЕО) Српски новинар: МАКЕДОНИЈА, НЕ СЕВЕРНА САМО МАКЕДОНИЈА !

Португалија – Македонија

Синоќа се одигра финалето за квалификациите за Светското првенство во фудбал кое ке се одржи во Катар.

,,Актери” кој го приредија овај фантастичен настан беа екипите на Македонската и Португалската репрезентација.

Португалија во ова дерби влезе како доминантен фаворит кај светската публика и ја оправда поддршката која ја добиваше од домашните навивачи во текот на натпреварот.

Македонската репрезентација покажа голема борбеност и способност да се носи со многу поискусни репрезентации.

Настанот беше пренесуван на SPORT KLUB тв канал

Натпреварот беше пренесуван на повеќе тв канали помеѓу кои беше и Српскиот SPORT KLUB, каде шо Српскиот новинар по завршувањето на финалето ја поздрави Македонија со зборовите ,,МАКЕДОНИЈА, САМО МАКЕДНИЈА! НЕ СЕВЕРНА! ЕДНА ЕДИНСТВЕНА ГОЛЕМА И ПРЕКРАСНА!

Погледнете го видеото во продолжение

видео исечок од пренос во живо на тв каналот sport klub

Забрането е било какво превземање на материјали од порталот Misija24 доколку страната која ги превзема истите не поставува хиперлинк до изворот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *