image, posted by the State Emergency Service of Ukraine

Претседателот Зеленски ја обвини Русија за воени злосторства поради бруталното гранатирање на Харков во кое беа убиени 11 цивили и уништени училишта додека украинскиот амбасадор во САД тврди дека Путин фрлил смртоносна термобарична ВАКУМ БОМБА за време на инвазијата

Харков ова утро беше погоден од повеќе руски ракети, при што една експлодираше пред зградата на цивилната јавна администрација, која беше тешко оштетена во експлозијата. Ракетата може да се види дел од секунда пред да удри во зградата, предизвикувајќи голема експлозија и материјална штета.

ВИДЕО

Ракетата предизвика огромна штета на зградата и исфрли огромен облак од чад по експлозијата. Бетонски материјали паѓаа насекаде низ плоштадот пред административната зграда, а исто така беа демолирани и неколку автомобили.

На интернет се појави и видео во кое се прикажува нанесената штета од експлозиите на руските ракети, погледнете во продолжение:

ВИДЕО

Апокалиптични експлозии оваа вечер во Украина ! КЛИКНИ ТУКА

Забрането е било какво превземање на материјали од порталот Misija24 доколку страната која ги превзема истите не поставува хиперлинк до изворот.

Главна цел на нашиот сајт е известување за случувањата во светот без поттикнување на омраза или заземање на страна. Мисија24 не поддржува војна или било каков вид на насилство!

By admin24