lavrov-kosovo-europe

Лавров: Огромна експлозија се очекува на Косово!

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров изјави дека ситуацијата на Косово е алармантна и дека може да предизвика нов конфликт во центарот на…

View More Лавров: Огромна експлозија се очекува на Косово!

Грчева: Ако за знамето од Кутлеш му се суди на Тони, зошто не се суди за непочитување на законот за знамиња?!

,,Ако на Менкиноски му се суди за знамето од Кутлеш, зошто не им се суди на сите кои не го почитуваат Законот за употреба на…

View More Грчева: Ако за знамето од Кутлеш му се суди на Тони, зошто не се суди за непочитување на законот за знамиња?!
napad na crveniot plostad- Rusija

(ВИДЕО) Половина милион за оној кој ќе изврши напад на Црвениот плоштад во Русија!

Володимир Јаценко, кој е еден од основачите на Монобанк, со јавна понуда од половина милион долари за програмерите доколку нивниот дрон „слета“ на Црвениот плоштад…

View More (ВИДЕО) Половина милион за оној кој ќе изврши напад на Црвениот плоштад во Русија!
Bitkata za Radusha, vojna 2001, konflikt vo Makedonija

(Видео) Сетете се на Радуша, 2001 година!

Оваа песна е посветена на македонските бранители. Сети се на Радуша В сон ја сонив неа в рубаод цвеќа жолти црвенижолтите за мајки страдницрвени за…

View More (Видео) Сетете се на Радуша, 2001 година!
Russian Su-34

Руски борбени авиони ги надлетуваат Американските вони бази!

Неколку дена откако американско беспилотно летало се урна при судир со руски борбен авион над Црното Море, висок американски воен функционер откри дека вооружени руски…

View More Руски борбени авиони ги надлетуваат Американските вони бази!

(ВИДЕО) Руски тенк поддржан од БТР-80! Дејствување врз украински позиции!

Видео снимката од беспилотно летало која се појави на интернет покажува руски тенк и БТР-80 кои дејствуваат врз украински позиции со топови и тешки митралези.…

View More (ВИДЕО) Руски тенк поддржан од БТР-80! Дејствување врз украински позиции!
Himars-rocket-launcher

(ВИДЕО) Причини поради кои Зеленски бара да биде испорачан HIMARS!

Артилерискиот ракетен систем со висока мобилност (HIMARS) е мобилен ракетен артилериски систем што го користат Армијата на Соединетите Американски Држави и Маринскиот корпус. Тој беше…

View More (ВИДЕО) Причини поради кои Зеленски бара да биде испорачан HIMARS!
EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Зеленски во очај: ,,Украинската контраофанзива против Русија не може да започне додека западните сојузници не испратат поголема воена поддршка”.

Тој изјави за јапонски весник дека нема да ги испрати своите војници на фронтот без повеќе тенкови, артилерија и ракетни фрлачи Химарс. Во интервју за…

View More Зеленски во очај: ,,Украинската контраофанзива против Русија не може да започне додека западните сојузници не испратат поголема воена поддршка”.
ankasam-nuklear

Русија започнува со инсталација на нуклеарно оружје во Белорусија!

Русија склучи договор со Белорусија Русија склучи договор со Белорусија за стационирање на тактичко нуклеарно оружје на нејзина територија, но нема да ги прекрши договорите…

View More Русија започнува со инсталација на нуклеарно оружје во Белорусија!
nato-mornarica-hrvatska

(ВИДЕО) Воените морнариците на Нато и Канада укотвени во Хрватска!

Сплит преплавен со НАТО војници и војници на Канадската кралска морнарица. По пристигнувањто на флотата на Канадската кралска морнарица, во Хрватски Сплит пристигнаа три дополнителни…

View More (ВИДЕО) Воените морнариците на Нато и Канада укотвени во Хрватска!